1983 yılında Özdilek Bursa Alışveriş Merkezi ile perakende sektörüne giren Özdilek, bugün 14 alışveriş merkezi (Afyonkarahisar, Antalya, Bolu, Bursa, Bursa Geçit, Bursa Nilüfer, Düzce, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Turgutlu, Uşak ve Yalova), 6 hipermarket ( Bursa Kaplıkaya, Bursa Ataevler, Gemlik, İnegöl, Bursa Özlüce ve Gürsu), 66 ev tekstil mağazası ve 3 büyük departmanlı mağazası ile hizmet vermektedir.

Ayrıca bugün toplam 8.500 çalışanı ile Türkiye’nin marka değeri en yüksek şirketleri içinde ilk 100 firma arasında yer almaktadır. Yerli ve yabancı seçkin markaların satışa sunulduğu Özdilek alışveriş merkezleri: Mağaza, market, kafe, restoran, çocuk odası, çocuk, eğlence merkezi bölümlerinden oluşmaktadır. Alışveriş merkezleri, aranılan ve ihtiyaç duyulan her tür ürünün bulunabileceği, on binlerce kalem ürünün satışa sunulduğu bir alışveriş konsepti sunmaktadır.

Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek

Özdilek AVM’ler, hipermarketler ve Eskişehir’de konut, İstanbul’da AVM-ofis-otel yapan Hüseyin Özdilek, ev tekstili sektörünün önemli aktörlerinden biridir.

1971 yılında, 70.000 TL sermaye ile Bursa ‘da 2 adet havlu dokuma tezgahı ve 1 adet devere kiralayarak havlu ve bornoz üretimine başlayan Özdilek, 2011 yılında 5500 çalışanı, 10 bin tonluk üretim kapasitesi ile dünyada ilk 6 firma içinde, Avrupa’da ise en büyük havlu-bornoz üreticisi konumundadır.