Türk hamam kültürünün başkenti Bursa’da; Şehrin tarihi mimarisi ve kültürel çehresine yakışır ve hizmet anlayışı ile Selçuk Hatun Termal Tesisi hizmete sunulmuştur. Türk Hamam Mimarisinin ve modern ihtiyaçların buluştuğu dev kompleksler ve tarihi hamam işletmelerinin yanına Selçuk Hatun Termal Tesisi de eklendi.Yıldırım ilçesine ve bursaya değer katan bu proje ile hamam kültürünün yanında su ve geleneksel yöntemler ile sağlık hizmetide sizler için sağlanıyor.

 

  1. Giriş katta bayan ve erkekler için ayrı ayrı olmak üzere birer adet hamam(termal sulu) ve sauna tesisi, bayan ve erkekler için ayrı ayrı olmak üzere tedavi havuzları ve Üçer tane tedavi odası ve bir adet kafeterya bulunmaktadır.
  2. Üst katta beş adet özel oda(her bir odada banyo+duş+havuz+sauna) ve idari kısmımlar(doktor odası+ hemşire odası+ fizik tedavi uzmanları vb. kısımlar)
  3. Yardımcı Birimler: WC ler+ Engelli WC leri+ Mescitler+ Dinlenme Odaları+ Çamaşırhaneler+ Vitamin Barlar
  4. Bodrum Kat: Tesisat Odaları + Su depoları vb. birimler
Termal suyun kaynağından (Kükürtlü Bölgesi kaynağı) getirilen su Bodrum katta bulunan termal su depolarına aktarılan 55 derece sıcaklıktaki su depoda dinlendirilerek eşanjör  yardımıyla sıcaklığı alınarak kış şartlarında yerden ısıtmada kullanılır. 35-42 derece sıcaklığa düşürülen termal su; aslan ağzı, tedavi havuzları, termal havuzlar ve kurnalarda kullanılmak üzere gönderilir. Bu yöntemle termal suyun ısıtma , temizleme ve tedavi özelliğinden faydalanılmaktadır